Dziś jest 29.10.2020
            00:12


login

hasło

Pani Agnieszka Majchrzak
Dyrektor Akademii MontessoriWykształcenie:

  • Polski Instytut Montessori w Warszawie - Roczny Kurs Nauczycielski Wczesnej Edukacji Montessori dla dzieci od 2,5 do 6 roku życia
  • Wychowanie Przedszkolne – Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna.
  • Metoda Dobrego Startu - kurs doskonalący - Polskie Towarzystwo Dysleksji.
  • Przygotowanie Pedagogiczne – Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.
  • Studium Kierowników Projektów Europejskich – Akademia Edukacji Regionalnej.
  • Politechnika Koszalińska, Kierunek: Zarządzanie i Marketing, dyplom magistra. Specjalność – Międzynarodowa Integracja Europejska.
Kocham tworzyć - dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko się uda, trzeba tylko bardzo chcieć!


Moje doświadczenie zawodowe jest bogate. Pracowałam w dużych korporacjach, urzędach, prywatnych firmach, ale w duszy czułam, że to nie ta droga, że muszę znaleźć coś innego, coś swojego, gdzie będę mogła tworzyć. Wiedziałam, że chcę służyć drugiemu człowiekowi, ale najbardziej temu najmniejszemu. Chciałam pomóc polskiej edukacji. Tak zrodził się pomysł na przedszkole. Chciałam, aby dziecko było najważniejsze. Szukałam alternatywnej drogi edukacji i tak zachwyciłam się metodą Montessori. Dzięki tym poszukiwaniom stworzyliśmy placówkę oświatową odpowiadająca na wszystkie potrzeby dziecka.

Zanim powstało przedszkole, było tu szczere pole z wysokimi trawami. W czerwcu 2008 roku przyjechaliśmy z moim mężem Marcinem i zaczęliśmy kosić ręczną kosą i podkaszarką, trwało to kilka dni i tak zaczęła się nasza przygoda, która trwa do dziś.

Przeciwności pojawiły się już na etapie projektu i czaiły się na nas na każdym kroku, ale im więcej ich było, tym więcej mieliśmy siły, aby stawić im czoła i walczyć! Niewiele osób wierzyło w powodzenie naszego pomysłu. Budowaliśmy przez rok, udowadniając, dzień po dniu, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Serdecznie dziękuję swojej Rodzinie: Tacie, Mamie, Mężowi, Bratu i Karince za wsparcie i za ogromną pomoc, która trwa do dziś. Bez Was to miejsce nigdy by nie powstało.